Mal by som ešte raz preskúmať tie pretŕčajúce veci z tej zmiešaniny

Autor: Leopold Böttcher | 1.4.2011 o 15:14 | (upravené 1.4.2011 o 15:24) Karma článku: 3,95 | Prečítané:  176x

Ukladá sa to do takých vrstiev. Jeden deň povieš niečo, oni ti odpovedia, niečo sa zmiešava, niečo nie.

A to niečo, čo sa nezmieša, z tej zmiešaniny trčí. Ale aj tak na druhý deň, aby si prežil v ich tesnej blízkosti snažíš sa nevidieť tie vyčnievajúce časti.

Tak sa ti postupne zahmlievaju a zasúvaju do tej zmiešaniny, a tak sa tam pomaly ukladajú vrstvy, ako keď si archeológ a lopatkou potom už len škrabkáš v tých nánosoch, ako tam postupne žili a umierali civilizácie, bože, chvíľu mi trvalo kým som si spomenul, ako to nazývame, aj keď neviem presne, či je to ten presný názov, skrátka tieto rôzne farebné vrsty.

Tak, a teraz neviem či je to dobré alebo nie. Je to dobré, alebo nie? Má to z toho trčať alebo nemá? Musíš mať ideu, aby si tie pretŕčance vedel zamestnať, aby si ich vedel rozpohybovať, oživiť, aby boli súkolím, aby šľapali ako staré švajčiarske mechanické hodinky. Ale tú silu odkiaľ nabrať, odkiaľ sa naberá taká sila, ako z nejakej studnice? Tu som čítal na facebooku, ako jeden milý, rozumný, a mne neznámy pán napísal, že semienko rastliny dokáže preraziť betónovú platňu alebo skalu, preto človek, ak sa v živote nevzdá, čo všetko môže dokázať?

Je to inšpirujúce, veľmi nad tým rozmýšľam, čo mám urobiť ďalej, pýtať sa seba alebo sa spolupýtať v prítomnosti pýtaných, alebo navštíviť psychológa, poradcu v oblasti počúvania a zmeny uhla pohľadu? Cítim, že by som mal ešte raz preskúmať tie pretŕčajúce veci z tej zmiešaniny. Som to ja, keď sa ich dotýkam, keď ich pozorujem zo všetkých strán? Taký som, lepší ako ostatní?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?